På lufta: Midt i mellom
God musikk, nyheter, vær og det som skjer – når det skjer.
Epost til studio Dagens program
Lytt live:
SISTE NYHETER
SISTE SPORT
NYHETSBREV
Meld deg på og få vårt nyhetsbrev gratis hver dag!
TEMASIDER
Forsiden
Nyheter
Sport
Været
Facebook
Nyhetsarkiv
Nyhetsbrev
Temasider
Tips oss!
Bursdagshilsen
Mer om oss
Ansatte
Radioreklame
Programoversikt
Nyheter pâ din hjemmeside
WAP
RSS-feed fra Radio Tromsø
Været i Tromsø
Nyhetsagent
21:55 Nettavisen
21:25 Nettavisen
20:55 Nettavisen
20:10 Nettavisen
20:10 Nettavisen
19:25 Nettavisen
18:55 Nettavisen
18:55 Nettavisen
18:40 Nettavisen
18:10 Nettavisen
Forsiden: Nyheter

UiT-ledelsen lettet over pågripelse

Fryktet at vandalen kom fra egne rekker

UiT-ledelsen fryktet lenge at en fra egne rekker stod bak hærverket i Naturfagbygget, og ble svært lettet da gjerningsmannen viste seg å være en gammel kjenning av politiet.
Publisert: 23:18 24.09.2007 - oppdatert 06:37 25.09.2007
Skrevet av: Tom Rune Lian
- I og med at det tok så lang tid og politiet ikke kjente ham igjen, så fryket vi at det var en fra egne rekker, en student eller noe sånt, som hadde motivfor å gjøre dette. Det ville ha gjort saken ekstra komplisert, derfor er vi lettet over at det er en kjening av politiet, sier kommunikasjonsdirektør Stein-Gunnar Bondevik ved universitet til Radio Tromsø.

En mann i 20-årene ble pågrept hjemme hos seg selv i går, etter at han gjenkjent i politiets fotoregister.

Universitetet krever nå at det reises tiltale med erstatningskrav overfor den siktede.

Tips en venn om denne artikkelen
Tips en venn
Utskriftsvennlig versjon
Annonsere hos oss?
Hver uke lytter 39% av befolkningen i Tromsø og Karlsøy på lokalradio.
Færre kjører piggfritt i Tromsø
Statens vegvesen har som målsetning at 50 prosent av bilistene i Tromsø skal kjøre på piggfrie dekk innen 2009. Men fra 2005 til i år er andelen gått ned fra 11,5 til 9 prosent.
Fyhn anmledt for rasisme
Politimester i Tromsø, Truls Fyhn blir anmeldt for rasisme, etter at han i forrige uke sa at det er greit at politifolk bruker ordet "neger".
Full fyr i personbil
Litt over klokken 13 tok det full fyr i en personbil i Langnesbakken. Brannvesenet var på pletten rundt kl. 13.15, men da var bilbrannen slukket, melder itromso.no
Oljesøl på Prostneset
Brannvesenet måtte rykke ut til Prostneset da det lekket ut mellom 40 og 50 liter smøreolje på bakken fra en oljetank ved 13-tiden.
Tromsø blant cruisevinnerne
Svalbard og Tromsø er sammen med Lofoten og Ålesund cruice vinnerne i 2007.
Nestenulykker i bekmørkt sentrum
Flere av byens taxisjåfører unngikk med nød og påkjørsler og kollisjoner fredags - og lørdagsnatta. Gatelysene i sentrum og områdene rundt var nemlig falt ut på grunn av en overgraving.

Daglig leder: Jan Johnsen

Besøksadresse: Prostneset Næringspark, Sjøgt 2 (inngang Bankgata)
Postadresse: Postboks 1090, 9261 Tromsø
Telefon: 776 90000
Telefaks: 776 53301

© 2003-2009 Radio Tromsø AS
epost@radiotromso.no