På Tromsø Kino blir det ingen jul uten at Hanne Krogh i "Reisen til Julestjernen" er på plakaten. I år er det 31. året på rad filmen vises på kino i byen.
Publisert: 11:04 15.12.2007 - oppdatert 11:48 15.12.2007
Skrevet av: Tom Rune Lian
Ifølge markedsansvarlig i Aurora IKS, Marion Røst Heimlund, er filmen blitt en tradisjon for flere generasjoner tromsøvæinger.
- Det er en del folk som er innom kinoen og ber oss om å sette den opp fordi den er blitt en del av dere juletradisjon. Det er jo mange på min alder som kan tenke seg å ta barna med på kino for å gi dem den samme gode kinoopplevelsen man selv hadde som ung, sier Røst Heimlund til Radio Tromsø.
Filmen, som hadde premiere i 1976, vises nå i en restaurert versjon fra 2001 med blant annet nye lydeffekter, oppfriskede farger og nye digitale bildeeffekter.
Til tross for sterke reaksjoner i fjor fra flere fagforeninger og interesseorganisasjoner - Rema 1000 Farmen vil også i år holde åpent èn uke i strekk under julehandelen.
115.000 nye skattekort sendes nå ut til innbyggerne i Troms fra Skatteetaten. Fungerende likningssjef i Tromsø, Esben Helmersen, oppfordrer folk til å gjøre eventuelle endringer på nettet.
Fylkesråd for samferdsel Synnøve Søndegård går inn for at Bergen-selskapet Taxi 1 skal få konsesjon til å etablere drosjesentral i Tromsø, skriver Bladet Tromsø.