Tromsø scorer mange mål for tiden og drar til Bergen for å gi Brann en leksjon i angrepsfotball.
Publisert: 08:32 10.04.2009 - oppdatert 08:58 10.04.2009
Skrevet av: Tom Rune Lian
Dette er imidlertid ikke første gang trener Per Mathias Høgmo har Brann-trener Steinar Nilsen på skolebenken.
- Nå har jo jeg jobbet sentral i trenerutdanningen i mange, mange år og i den forstand så har jeg jo hatt mange av dem som er i Tippeligaen på skolebenken. Vi har mange talentfulle trener som kommer nå. Dette er veldig gledelig og veldig viktig for å utvikle oss videre, og Steinar Nilsen er definitivt en av dem, sier Høgmo til Radio Tromsø.
Høgmo er ikke med på at dette vil gi Tromsø fordeler i Brann-kampen, fordi trenerne bruker det de har lært av NFF på forskjellige måter.
Tromsø kalkulerer med mager poengfangst i starten av Tippeliga-sesongen på grunn av mange bortekamper. Trener Per Mathias Høgmo er svært kritisk til kampoppsettet fra sin tidligere arbeidsgiver NFF.
TUIL-spillerne er tente foran seriepremièren mot Haugesund søndag og er fast bestemt på å motbevise alle nedrykksprofetiene som har kommet før sesongstart