Øyvind Hilmarsen er slett ikke imponert over ordførerens innsats mot Hells Angels, melder itromso.no
Publisert: 06:43 10.03.2010 - oppdatert 06:50 11.03.2010
Skrevet av: Michael Ludvigsen
Det er lite Tromsø kommune kan gjøre for å bli kvitt Hells Angels så lenge motorsykkelklubben holder til på privat område, og ikke driver virksomhet som direkte involverer kommunen.
Det forklarte ordfører Arild Hausberg (Ap) da Øyvind Hilmarsen (H) i formannskapsmøtet spurte hva Hausberg gjør for å stoppe klubbens virksomhet i Tromsø.
- Ordføreren burde erklære at Hells Angels er uønsket som organisasjon. Han burde også oppfordre banker og andre om ikke å drive business med dem, sier Hilmarsen.
Hells Angels er i søkelyset etter at NRK Brennpunkt fokuserte på klubbens virksomhet blant annet i Tromsø.