På lufta: Den beste musikken
Radio Tromsøs jukebox gir deg den beste musikken.
Epost til studio Dagens program
Lytt live:
SISTE NYHETER
SISTE SPORT
NYHETSBREV
Meld deg på og få vårt nyhetsbrev gratis hver dag!
TEMASIDER
Forsiden
Nyheter
Sport
Været
Facebook
Nyhetsarkiv
Nyhetsbrev
Temasider
Tips oss!
Bursdagshilsen
Mer om oss
Ansatte
Radioreklame
Programoversikt
Nyheter pâ din hjemmeside
WAP
RSS-feed fra Radio Tromsø
Været i Tromsø
Nyhetsagent
21:55 Nettavisen
21:25 Nettavisen
20:55 Nettavisen
20:10 Nettavisen
20:10 Nettavisen
19:25 Nettavisen
18:55 Nettavisen
18:55 Nettavisen
18:40 Nettavisen
18:10 Nettavisen
Forsiden: Nyheter

Glemmer å søke om lån og stipend

Lånekassens frist for å søke lån og stipend for høstsemesteret 2005 går ut i dag, tirsdag 15.november.
Studentstyret ved UiTø går nå ut med en påminnelse til glemske studenter.
Publisert: 00:42 15.11.2005 - oppdatert 00:52 15.11.2005
Skrevet av: Tom Rune Lian
Det skjer hvert år at studenter midt oppe i de verste eksamensforberedelsene har glemt å søke eller glemt å sende inn søknaden om lån og stipend til Statens Lånekasse.

- Dette gjelder selvsagt ikke mange, men å studere uten penger er en kjip affære. Derfor ber vi studentene i byen å sjekke om alt er i orden før fristen løper ut, sier velferdsansvarlig Martin Osima i studentstyret til Radio Tromsø.

For kurs i høstsemesteret som startet 1. oktober 2005 eller senere, er fristen for å søke støtte 15. mars 2006.

Tips en venn om denne artikkelen
Tips en venn
Utskriftsvennlig versjon
Annonsere hos oss?
Hver uke lytter 39% av befolkningen i Tromsø og Karlsøy på lokalradio.
Eivind vant 71° nord
Deltakerne i årets styrkeprøve var mandag kveld samlet i TV Norges lokaler i Oslo sentrum for å se finaleprogrammet og feire årets 71° nord-vinner Eivind Antonsen Segtnan fra Tromsø.
14.000 Telenor-abonnenter uten internett
Telenors kundeservice opplevde telefonstorm mandag formiddag fra fortvilte bedrifter og privatkunder i Tromsø som ikke kom seg på nett.
Dødelig helseforskjell
Pasienter i utkantene dør av sykdommer folk på Østlandet får behandling for. Nå slår professor dr.med. Knut Rasmussen ved Universitetssykehuset Nord-Norge i Tromsø alarm.
Ny rekord for Barents Airlink
Flyruten mellom Tromsø og Luleå fikk ny rekord i oktober. Tilsammen 158 passasjerer sørget for en kabindekning på hele 55%.
-Diabetes er et stort problem blant unge
-Barn helt ned i 10-årsalderen utvikler diabetes type 2 her i Tromsø. Dette er et stort problem, sier seksjonsoverlege ved medisinsk avdeling på UNN, Johan Svartberg til Radio Tromsø.
Barn misbruker barn
Fagfolk fra hele landet var mandag samlet på Universitetet i Tromsø for å lære mer om barn som blir misbrukt eller voldtatt av andre barn og unge.

Daglig leder: Jan Johnsen

Besøksadresse: Prostneset Næringspark, Sjøgt 2 (inngang Bankgata)
Postadresse: Postboks 1090, 9261 Tromsø
Telefon: 776 90000
Telefaks: 776 53301

© 2003-2009 Radio Tromsø AS
epost@radiotromso.no