![]() |
Skriv ut | Vis opprinnelig artikkel Denne artikkelen er hentet fra Radio Tromsø sin Internett-side.
Skrevet av: Tom Rune Lian (tomrune@radiotromso.no) |
Forsiden: Sport
Nå fyker Alfheim-navnet
Tromsø legger nå stadionnavnet sitt ut for salg. Det betyr at tradisjonsrike Alfheim kan komme til å hete noe annet neste sesong.
Det er elendig økonomi som tvinger klubben til å gi opp et av Tippeligaens sterkeste merkenavn, melder P4.
Klubben ser seg også nødt til å lete etter navnesponsor utenfor egen by, forteller markedssjef i TIL, Trond Steinar Albertsen.
- Vi har hatt Alfheim stadion i alle år, men i likhet med mange andre leter vi også etter nye inntektskilder. Og så blir da utfordringen om vi gjennom den sportslige prestasjonen vi har gjort i år klarer å komme oss nærmere de store nasjonale samarbeidspartnerne også, sier han.
Administrerende direktør Tom Bendiksen har tidligere uttalt til Radio Tromsø at en slik avtale minimum skal koste sponsoren fem millioner kroner årlig.